Uzun Süreli İlişkinin Sırrı

Kendin gibi ol.. şaka şaka..

Bilinmesi gereken ilk kavram; kadınlar kısa süreli ilişki düşündüklerinde genetik mirasa(alfa erkek), uzun süreli ilişki düşündüğünde kaynak yatırımına(beta erkek) bakarlar. ayrıca bkz: briffault kanunu

Kadının hipergamisi ilişki boyunca tatmin olmalı ve her durumda cpd‘den ondan daha yüksek olmalı. Örneğin daha fazla maaş almalısın, daha iyi görünmelisin vs..

Erkeğin yaptığı en büyük hata evlendikten sonra köprüyü geçtiğini düşünüp savaşmayı bırakması. Kadınlar için evlilik çok büyük bir kumar çünkü kaybedecekleri, erkeğin kaybedeceklerinden kat kat fazla.

O yüzden kadın almış olduğu bu evlilik kararırın doğru erkekle olmasını çok önemser. Kadın, erkeğin doğru erkek olup olmadığını sık sık test eder. Evlendikten sonra salan erkek bu testlerin ömür boyu devam edeceğini aklından çıkarmasın. Testleri geçemediği taktirde şiddetinin artacağını ve alternatifi çıkar çıkmaz ilişkinin biteceğini de unutmasın. Çünkü kadının bilinçaltında olan soru “bu erkek halen değerli mi?” bu sorunun cevabını başka kızlarla flört ederek sevdiceğinize verebilirsiniz. Ve evet, uzun ilişkinin sırrı başka kızlarla flört etmek ve bunu kız arkadaşınıza göstermek…

Bir diğer önemli unsur kadınlarda kaybetme anksiyetesini canlı tutmak. Bir kadın senden ayrılmaktan korkmuyorsa siz zaten birlikte değilsiniz demektir. Seni kaybetmekten korkmalı, sana karşı davranışları yumurta kabuğunun üzerinde yürüyor gibi olmalı. Sizi kırmaktan korkmalı.

Bir kadını asla ve asla kıskanmayın. Kıskanıyorsanız da belli etmeyin.

Kadın geçmişinde ne kadar az ilişki yaşamışsa sizin ilişkinizin uzun olma ihtimali o kadar yüksek olur. Sonuçta;

İyi Fransız şampanyasını hiç tatmadıysanız, köpüklü Kaliforniya şarabının tadı gayet hoş gelir.

Burada kadının hayatında tatmış olduğu en iyi erkek olmanız gerekli. Sizi geçmiş ilişkileriyle kıyasladığı zaman hepsinin önünde olmanız lazım.

Cinsel hayatınız çokomelli. Kadında ilişki sırasında oksitosin salgılanır. Kadın aynı adamla tekrar tekrar birlikte olup oksitosin salgılandıktan sonra, şartlanmış bir ilişkilendirme oluşur. Çok geçmeden kadın sizi her gördüğünde beyin otomatik olarak oksitosin salgılayabilir. Bu durum, kadının sizle birlikte olmasa bile sizi görünce mutlu olmasına sebep olabilir. Belli bir kişiye uzun süre bağlı kalmak, oksitosin ve onun yakın hormonel akrabası vazopressin düzeylerini kronik olarak yüksek tutabilir. Bu da ilişkinin uzun sürmesine yardımcı olur.

Kişi ilişkinin zarardan çok yarar sağladığını düşünüyorsa bağlılık artar. Bu ilişkiye çok fazla zaman, para, kaynak ve çaba yatırımı yaptıysa, bunların hepsini bir kenara atıp ilişkiyi sona erdirmesi zorlaşır.

O sebeple; ilişkiye yatırımı daha çok karşı tarafa yaptırmak lazım. 3 seni seviyorum’a 2 seni seviyorum, 3 hediyeye 2 hediye, 3 aramaya 2 arama..

“İlişkinin kaybedeni; araya soğukluk girdiği zaman ilk yazan taraftır.”

Bir ilişkide kaybetmek istemiyorsan; aldığından çok vermeyeceksin. Bir erkek ilişkide erkek ne kadar az zaman, efor, para harcarsa alacağı şey o kadar artar.

Bütün bunların ardından ise sadakat, ortak yaşanmışlıklar, dürüstlük vs. gelir. Eğer ortak değerlere sahipseniz ve yukarıda yazılanları uygularsanız ilişkiniz uzun uzun devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir