Kırmızı hap nedir?

Kırmızı Hap; temelinde evrimsel psikoloji, biyoloji, sosyoloji, felsefe ve istatistik gibi bilimlerin yattığı, bu bilimler ışığında kadın-erkek dinamiğini neden-sonuç ilişkisi ile açıklayan sistematik düşünceler bütünüdür. Kırmızı hap, insan mutluluğunun temeli olan insan ilişkileri hakkında en önemli sırları açıklaklamakla kalmaz, erkeklerin aklında olan çoğu sorunun cevabını da bize verir, örneğin kadınlar neden bazı erkeklerin peşinde koşarken bazı erkeklerden tiksinir? Kadınlar neden aldatır? Erkek olmak nedir?

Kırmızı hap, hayatı tüm gerçekliğiyle ele alır ve gerçekler acıdır!

Nedir bu gerçekler?

Bu gerçek, aileniz dışında hiç kimsenin sizi gerçekten siz olduğunuz için sevmeyecek olması gerçeği. Aslında bütün ilişkilerin bir çıkar ilişkisi olması. Eğer güçlü değilsen, statün yoksa, korkaksan, zayıfsan hor görülürsün. Erkek olarak mücadele etmediğin, bir değer yaratmadığın sürece kimse tarafından sevilmezsin, farkedilmezsin ve kimse sana elini uzatmaz. 

“Oynaşan şu köpek yavrularını görüyorsun. birbirleriyle gerçekten dost gibi görünüyorlar. Küçük bir kemik at, o zaman gerçeği göreceksin. kardeşlerin, babaların ve çocukların dostlukları işte böyledir. Ele geçirilmesi gereken bir servet, bir tarla ya da bir metres ortaya çıksın; ne baba, ne kardeş, ne çocuk kalır.”
                                                                                    Epiktetos

Şu anda başına gelmiş ve gelecek olan her şeyin sorumlusu sensin ancak bunu düzeltecek olan da sensin.

Kırmızı Hap nedir? ‘in cevabı şünüldüğü gibi kız tavlamak değildir. Evet, çoğu erkek kırmızı hap’ı karşı cinsle yaşadığı sorunlardan dolayı buluyor. Ancak kız tavlamak bir kaç taktik ile çözülebilecek bir şey. Kırmızı hap ise taktik değil bir stratejidir. Kırmızı hap sana; git kıza şu mesajı at demez. Eğer ilişkilerinde böyle davranırsan, böyle bir erkek olursan şöyle sonuç alırsın der. Kırmızı hap size bir kızı tavlamanın değil, diğer tüm kızlarda arzu yaratmanın garantisini verir. Kız tavlamak Kırmızı Hap felsefesinin amacı değil, sonuçlarından biridir sadece.

Kırmızı Hap’ın PUA ile arasındaki temel fark budur. 

“Sana o kızı alamayabiliriz ama o kızları alabiliriz.” 

Bugüne kadar toplumun erkeklere öğrettiği hemen hemen hiçbir şey gerçek dünyayla uyuşmuyor. Kırmızı hap’ın ortaya döktüğü bu gerçekleri sindirmek o yüzden o kadar kolay olmuyor. 

Kırmızı Hap’ı kabul etme süreci 5 evreden oluşur;

1. İnkâr

2. Kızgınlık/öfke

3. Pazarlık

4. Depresyon

5. Kabullenme

İnkar aşamasında genellikle durum yok sayılır, bu teorilerde bir yanlışlık olduğu düşünülür. Kızgınlık aşaması, inkar aşamasında devreye sokulmayan sorguların devreye girmesiyle başlar, üst üste gelen sorgulamar neticesinde öfke duyguları vücudu ele geçirir. Pazarlık aşamasında durumu kabul edilebilir seviyeye indirmek için “evet, haklı yanları var fakat her kız öyle değildir” düşüncesi oluşur. Pazarlık aşamasının tamamlanmasıyla birlikte etkisi oldukça uzun sürebilen depresyon aşaması başlar. Bu aşamada bütün durumun idrakına varılmıştır. Bundan ötürü büyük bir mutsuzluk hakim olmaya başlar. En son aşama da kabullenme aşamasıdır. Kırmızı Hap’ın hazmedildiği, olaylara artık daha realist yaklaşıldığı ve mutluluğa ulaşılan yer burasıdır.

kırmızıhap  “Bir insanın bildiğini zannettiği bir
şeyi öğrenmesi imkansızdır
.”

                               Epiktetos