Nice Guy

Günümüzde erkeklerin büyük bir kısmı nice guy denilen, efendi erkek. Bu erkeklerin genelini eşitliği savunan, hümanist kişiler oluşturuyor. Bunun sebebi çoğunlukla yetiştirme şekli. 25 yaşında halen ailesiyle yaşayan, kararlarının çoğunu başkasının verdiği kişiler. Bu kişiler zararsız ancak pasif kişiler. İyi olmanın sonunda ödüllendirileceğine inanan saf , temiz kalpli meriçler <3

Ancak hayat aslında bir savaş. Bu savaşta zayıfa, duygusala, korkağa yer yok. Burada rol model çokomelli. Çocuk babayı rol model alır. Ancak baba bütün gün işte, günümüzde annelerin de çoğu çalışıyor. Doğal olarak çocuğu yetiştiren bakıcı-dadı onu ne kadar hayata hazırlarsa o, o kadar tutunabiliyor.

Çoğunlukla çocuklarını kaç yaşında olursa olsun bebek gibi yetiştiren aileler yüzünden çocuğun karar verme mekanizması gelişmiyor. Aile onun yerine alışverişini yapıyor, ne okuyacağına, kiminle evleneceğine kararlar veriyor.

Eğer bir erkek olarak doğduysanız bunun sorumluluğunu almanız gerekir. Sürekli hayattan bir şeyler istiyorsunuz, hayatın sizden istediklerini yerine getiriyor musunuz?

Doğuştan zengin, saygın bir ailede doğmadıysan objektif bir biçimde kendini değerlendireceksin ve herkesten 10 kat fazla çalışacaksın. Bedava peynir sadece fare kapanında olur..

Feministler “aile reisi” kavramına karşıdırlar. Aslında bir şeyin iyi mi kötü mü olduğunu anlamak için feminist turnusolunu kullanabilirsiniz. Yani bir şeyin iyi olduğunu ona karşı olanlara bakarak az çok tahmin edebiliriz. Peki aslında aile reisi nedir?

Aile reisi, o ailenin tüm sorumluluklarını alabilen, kararlı, kendisini ve ailesini koruyan, güçlü, cesaretli kişidir. Bu durum, feministler de dahil tüm kadınların hoşuna gider, çünkü onun yerine karar verebilen ve verdiği bu kararların sorumluluğunu alabilen bir kişi kadının ilişkide yükünü hafifletir. Sorun şu ki bizim iyi kalpli erkeğimiz bu tanıma uymamaktadır.

Gerçek bir erkek sorumluluk alır ve bu sorumluluğun sonucuna katlanır. “Senin yüzünden oldu” gibi laflar erkek için geçerli değildir. Bunu söyleme lüksü yoktur. Çünkü bir ilişkide erkek çınar ağacı gibidir, onu acılar, yanlış alınan kararlar yıkamaz.

Erkeği erkek yapan bir diğer özellik; bilmesi. Çok şey bilmesi. Bugün fatura versem yatıramayacak erkekler var. Bu gibi genel şeyleri bildiğini varsayarsak bunların ötesinde bir şeyde ya da bir çok şeyde çok iyi olması. Hobin mi var bunu en iyi şekilde geliştir. Yemek yapmak feminen bir özellik gibi görünür ancak fransız mutfağında usta bir erkek emin olun fazlasıyla maskülendir. Kitap okuyorsun ama sadece roman okuyorsan onu herkes yapıyor anladın mı? Bilgi çok büyük bir güçtür ve güç en büyük afrodizyaktır.

Sanırım bunu ilk başa yazmam gerekirdi siz öyle varsayın, iş bitirici olmak. Çözümden çok sorunla mı geliyorsun? Senden istenen, beklenen şeyleri yerine getiremiyor musun? Bu hayattan bir şey bekleme lüksün yok o zaman. Her zaman iş bitiren olun..

Duygusal anlamda kendinizi güçlendirin. Bir şeye karşı duyulan sevgi en büyük zayıflıktır. Fiziksel olarak kendinizi geliştirmeniz yetmez. Koca bir kas kütlesi olup kızın omzunda ağlıyorsan, kıza sürekli sorunlarından bahsediyorsan oğlan çocuğundan farkın yok demektir.

“Sırtını kendine yaslayan daima dik yürür.” Bu hayata yalnız geldin ve yalnız öleceksin. Hayatını başkalarına endeksli yaşama.

Çocuktum, anneme; “Ağaca çıkacağım, yardım et.” dedim. “Başkasının çıkardığı yerden inemezsin, düşersin.” dedi. Bunu hiç unutmadım.
Ali Şeriati

Az konuşup, öz konuşmak. Öyle biri olun ki konuştuğunuzda bu konuşuyorsa boş konuşmaz desinler. Herkes susup pür dikkat sizi dinlesin. Çok konuşan insan çok hata yapar. Söz gümüşse, sükut altındır..

Akıllı olan, sohbet sırasında ne hakkında konuştuğundan ziyade kiminle konuştuğunu düşünerek hareket edecektir. Bunu yaptığı takdirde sonradan pişman olacağı hiçbir şey söylemeyeceğinden emindir.
Arthur Schopenhauer

İtibar. Bu dünyada siz öldükten sonra bırakabileceğiniz tek şey itibarınız. Saygınlığınızı her zaman koruyun. Size saygısızlık yapan kim olursa karşılığını fazlasıyla verin. Size bir vurana siz iki vurun. Kimse sizden kıymetli değil.

Bahçede oynayan çocuğu ısırgan otu yakar. Çocuk eve annesinin yanına koşar, ota yalnızca dokunduğunu ve onun kendisini ısırdığını söyler. Annesi; “Seni yakmasının nedeni ona dokunmandı, yavrum; bir dahaki sefere onu sıkıca yakala, bir zarar vermeyecektir.”
Ne yapıyorsanız cesurca yapın.

Kararlı olun. Kızlar kararsız erkeklerden bir vebalıymış gibi uzak dururlar. Bir kadın sana birbirine benzer iki renk ojeden hangisini süreyim diye soruyorsa sağdaki daha güzel duruyor sende diyeceksin. Farketmez kelimesini aklından çıkar ve birdaha kullanma.

Genel olarak özetlersek; erkek olarak doğdun ve bu hayatta ne benim ne de başkasının umurunda değilsin. Default değerin = 0 arkadaşım, kendini kandırma. Bu bi motivasyon yazısı da değil ister biraz kıçını sıkar uğraşırsın ve bunun meyvesini yersin ister mızmızlanmaya devam edersin. Eksik yönlerin olabilir, bunların bir anda olmasını bekleme. En büyük ordular bile geri çekilme taktiği uygular. Önemli olan geri çekildiğin bu süre zarfında kendine neler kattığın? Geleceğinizi planlayın; 1 yıl sonra şu ülkeleri gezmiş olacağım, şu kitapları bitirmiş olacağım, şu kadar aralıksız spor yapacağım, şu belgeselleri izleyeceğim, şu müzeleri gezeceğim, şu yemekleri yapmayı öğreneceğim, müzik aleti çalacağım vs. evet kısa vadede haz yaşatan şeyler insanlara daha çekici gelir. O yüzden bilgisayar oyunu oynayan erkek sayısı spor yapan erkek sayısından bu kadar fazla. Çünkü bilgisayar oyunu size anlık olarak haz verir spordan alacağınız haz ise uzun vadededir. Ama 1 yılın sonunda kazanan erkek spor yapan erkek olacaktır.

1 yıl sonunda geçmişteki kendinize baktığınızda “ben bu adamla oturup konuşmam” diyorsanız başarılı oldunuz demektir. Unutmayın; yarınlar, ona bugünden hazırlananlarındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir