Cinsel Pazar Değeri

Cinsiyet içi rekabetin olduğu her türde bir cinsel pazar değeri vardır. Kadınların eşleşme stratejisi olan hipergami bu değer üzerinden uygulanır. Erkeklerde bu değeri oluşturan değişkenler; para, statü, sosyal itibar, fiziksel özellikler vs.’dir. Kadınlarda ise bu değerin büyük çoğunluğunu kadının doğurganlık özellikleri etkiler.

Tıpkı erkeklerin, kadınların cinsel olarak istediği özelliklere sahip olmaya çalışarak rekabet etmeleri gibi, kadınlar da erkeklerin istediği şeylere sahip olmak için rekabet ederler. Kadınlar da erkekler gibi erkeklerin cinsel açıdan çekici buldukları özelliklere sahip olmak ve bunları sergilemek için birbirleriyle rekabet halindedir. Makyaj ve mini etek bunun en büyük örneğidir.

O sebeple erkekler geleceklerine yatırım yaparken kadınlar güzelliklerine yatırım yaparlar. Estetik, dolgu, silikon, epilasyon vs kadının fiziğine yaptığı yatırımlardır. Erkeklerde ise fiziğe çok yatırım göremezsiniz çünkü çok yakışıklı ama parası olmayan bir erkektense parası olan az yakışıklı erkek tercih edilir. O sebeple erkeğin birinci önceliği para ve statü kazanmaktır. Aynı şekilde bir kadın istediği kadar okul okusun, dil öğrensin, para kazansın eğer 90 kiloysa erkekler tarafından tercih edilmeyecektir. Konuyla ilgili olarak Danla Bilic’i değerlendirebilirsiniz.

Cinsel Pazar değerini arttırmanın tek yolu bu değildir. Cinsel çekiciliklerini arttırmak için rakiplerinin cinsel itibarıyla oynayan kadınları da görebiliriz. Örneğin sosyal itibar cinsiyet içi rekabetin temel unsurlarından biridir. Sosyal itibar genellikle belli belirsiz sözel işaretler, dedikodu, slut shaming gibi taktikler yoluyla kazanılır ya da kaybedilir. Rakibinin cinsel itibarına leke düşürerek onun eş bulma fırsatlarını kısıtlayan bir kadın, kendi fırsatlarını arttırmış olur.

cinsel pazar değeri

Bu grafikte görüldüğü gibi kadınların değeri hızlı artıp hızlı azalırken erkekler kadınlara oranla daha yavaş değerlenip daha yavaş değer kaybediyorlar. CPD kadınlarda yaş ile ters, erkeklerde yaş ile doğru orantılıdır diyebiliriz. Bir erkek kaç yaşında olursa olsun her zaman 20 yaş bandındaki kızlar ona çekici gelecektir. İnanmayan bakabilir.

Sadece ince ve güzel olduğu için üne kavuşan kadınların adlarını ezbere biliyoruz peki aranızda Özlem Türeci’yi duyan var mı ?

Ayrıca cinsel pazar değerini etkileyen bir diğer unsur geçmişinizdir. Nasıl firmalar sizi işe alırken geçmiş tecrübelerinize bakıyorsa ilişkilerinizde de karşı taraf aynı şekilde geçmişinize bakıyor. Yalnız bu durum erkek ve kadında yine farklılaşıyor. Erkeğin değeri geçmişindeki ilişki sayısıyla doğru orantılıyken, kadının değeri geçmişindeki ilişki sayısıyla ters orantı olacak şekilde artıyor/azalıyor. Geçmişinde 50 kişi ile birlikte olmuş kadını kimse çocuklarının annesi yapmak istemez aynı şekilde hiçbir kızın ilgilenmediği bir erkek diğer kızlara da çekici gelmez. Günümüzde kızlık zarı dikiminin bu kadar artmasının sebebi de kızların bu değer kaybını ortadan kaldırmak istemeleri aslında.

Tüm kilitleri açan anahtar değerli, tüm anahtarların açtığı kilit değersizdir.”

Eğer erkek belirli bir kadın türü tarafından tercih edilen özelliklere sahipse değerlidir. Herhangi bir kadın için mükemmel biri olabilirsiniz, ancak bu sizi cinsel pazarda başarılı yapmaz. Erkek olarak cinsel Pazar değerinizi merak ediyorsanız; kaç puanlık kızlarla basit bir şekilde seks yapıyorsunuz? Eğer maksimum 10/5’lik kızlarla kolay sekse ulaşıyorsanız değeriniz 7’dir. 8-9 Puanlık kızlar size en iyi ihtimalle sıcak bakar.

Evrensel cinsel cazibe özellikleri arasında pürüzsüz, yumuşak bir cilt, dolgun dudaklar, berrak iri gözler, iyi bir kas yapısı, canlı bir yürüyüş, simetrik hatlar ve düşük bir bel-kalça orantısı vardır.

Özetlemek gerekirse, cinsel pazar değerinizi yükseltmek için yapabileceğiniz genel, niceliksel şeyler vardır. Sizin genel kalitenizi, kaynaklarınızı geliştirmenin pazarda ticari karşılığı olacaktır. Sonra cinsel pazarda sonuçlarınızı geliştirmek için yapabileceğiniz nitel şeyler vardır, bu farklılaşmakla ilgilidir.

Sonuç;

Örneğin kılık kıyafetiniz farklılaşmanın sonucudur. O gün takım elbise giyersiniz ve bu bazı kızlara daha çekici gelir. Bazı kızlar ise takım elbiseyi resmi bulup beğenmezler. Hiçbir şekilde %100 memnun edemezsin. Cinsel Pazar Değerinizi 11’e çıkarsanız bile her kızı alamazsınız. Pazar değeriniz çok iyi olsa bile satışta kötüyseniz başarınızı en üst düzeye çıkartmazsınız. Unutmayın arzunun pazarlığı olmaz.

“Cinsel Pazar Değeri” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir