Shit Test

Shit Test, red pill’in en temel konularından biridir. Kırmızı hap‘a karşı olan birine bile shit test ilginç ve eğlenceli gelecektir.

Shit test, evrimsel süreçte kadınların eş seçerken kullandıkları, o erkeğin yetkinliğini test ettikleri bir iletişim stratejisidir. Yani shit test = yetkinlik testi diyebiliriz.

Kadınların görece yüksek olan ebeveyn yatırımları onları eş seçerken daha dikkatli ve seçici stratejiler izlemeye iter bunu başka bir yazıda yazmıştım. İşte bu stratejilerin belki de en önemlisi yetkinlik testleridir.

Bir kadın sizden hoşlanmışsa ilk yapacağı şey yetkinliğinizi test etmek olacaktır. Sizin gerçek bir erkek mi yoksa erkek rolü yapan bir meriç mi olduğunuzu anlamaya çalışacaktır. Bu testlerin temeli sizi sinirlendirmek, rahatsız etmek, kışkırtmak, duygusal tepki vermenizi sağlamak, kendiniz hakkında bilgi vermeye neden olmak gibi sebepler için tasarlanmıştır. Yeri gelmişken kadınlar bu testleri bilinçdışı bir düzeyde yaparlar. Evrimsel süreçte kasları gelişen erkeğe karşın kadınların iletişim becelerileri daha çok gelişmiştir. Nasıl yani?

Şöyle; 50000 yıl önce yaşayan atalarımızda; erkek avlanıp mağaraya yiyecek getirirken, kadın çocuğuyla ilgileniyordu. Erkeğin sürekli avlanması, hareket halinde bulunması, genler sayesinde günümüze kadar aktarıldı. Biz erkekler kas gücü olarak gelişirken, kadınların iletişim becelerileri gelişti. O sebeple erkeklerin kolaylıkla yapabildiği yük işlerinde kadınlar zorlanırken, kadının kolaylıkla yapabildiği kıyafet kombinleme işini erkek çok zorlanarak yapmakta.

Bu shit testler de kadının bu süreçte geliştirdiği iletişim becerilerinin bir parçasıdır. Kadın bu konuşmaları düşünerek gerçekleştirmez.

Shit Test = Dırdır

Shit testler frame‘inizi belirlemek için kullanılır. Eğer shit teste rağmen soğukkanlılığınızı koruyabilir, kötü görünebilir ve sınırlarınızı çizerseniz shit testi geçtiğiniz demektir. Eğer shit testte üzülür, kırılır, kızar, duygularını belli edersen ya da kendini kanıtlamaya çalışırsan testi geçemezsin.

Unutmamanız gereken şey şu; bir kadın size shit test yapıyorsa kafasında bir yerde sizinle yatma düşüncesi vardır. Bu kadında cazibe oluşturmak için en büyük fırsattır. Bunu iyi değerlendirir, testleri geçersen mutluluk senin olacaktır. Önüne bir fırsat ve kız çıktığı zaman fırsatı sikmeyeceksin..

Altın kural; kadınların ne dediğine değil, ne yaptığına bak.

Kadınların beyni ile erkeklerin beyni bu noktada ayrılıyor. Erkekler olarak biz çoğu zaman ne istiyorsak onu söylüyoruz ve karşılığında aldığımız reaksiyon buna eşdeğer oluyor. Örneğin; bir erkek arkadaşınız sizden çantasını taşamanızı istedi. Muhtemelen gerçekten istediği de o çantayı taşamanızdır ve siz çantayı taşıdığınız zaman mutlu olacaktır. Bir kadın çantasını taşımanızı istediğinde, erkek olarak çantayı taşımadığınız için mutsuz, çantayı taşıdığınız zaman mutlu olacağını düşünüyorsunuz. Ben kadının isteklerini yerine getirirsem o da benim isteklerimi yerine getirir düşüncesi yanlıştır. Erkekler için doğru olan bu önerme kadın için bir shit test.

Olay bundan daha komplike. Burada çantayı taşıyıp taşımamanız kadının umrunda değil. Burada asıl önemli olan şey vereceğiniz tepki. Kadının her dediğini yapıyor musunuz? Yoksa ona bu oyunlarla manipüle edilemeyeceğinizi gösteriyor musunuz?

Şimdi shit testi neden, nasıl yaparlar ve shit testi nasıl geçeriz onlara bakalım.

shit test
Böyle :p

Örnek shit test alt metinleri; bu adamın tek seçeneği ben miyim? bu adam uzun vadeli güvenlik sağlayabilecek mi? doğru seçmi yaptım mı? bu adam gerçekten o düşündüğüm alfa mı yoksa alfa rolü yapan bir meriç mi? vsvs.

Kadınla tanıştınız konuştunuz birbirinizi beğeniyorsunuz ancak kadının zihninin derinliklerinde bir soru cevap bulmayı bekliyor.. Bu adamın tek seçeneği ben miyim?

Kadın bu soruyu size gelip; “Senin tek seçeneğin ben miyim?” diye sormuyor. Gelişen iletişim becerileri soruyu öyle bir hale getiriyor ki anlamak neredeyse imkansız hale geliyor. Örneğin, kıza bir iltifat ettiniz ve karşılığında aldığınız cevap “eminim bunu tüm kızlara söylüyorsun” oldu. Bombanın pimi çekildi geri sayım başladı.. Burada ne cevap verdiğiniz kritik öneme sahip. “Hayır sadece sana söyledim, sen benim için özelsin” menvalinde bir cevap verirseniz; bye bye happiness bye bye loneliness..

Vermeniz gereken örnek cevap şu olmalı; “Hiç sorma, hatta tek tek söylemek zor oluyor diye whatsapp durumuma yazmayı düşünüyorum bu sözü.” ya da “Sadece güzel göğüslü kızlara” diyebilirsiniz. Tabii alaycı bir tavır takınmayı unutmayın aksi taktirde kız için ters tepecektir.

Çok saçma gelebilir. Ancak sevgili arkadaşlar durum maalesef bu.

Başka bir örnekte; kadınla yeni tanıştınız konuşuyorsunuz ve buluşmak için randevulaşacaksınız. Salı günü akşamı saat akşam sekizde bilmem nerede görüşebileceğinizi söylediniz.. Alacağınız cevap %99 şekilde şu olacaktır;

O gün işim var, ertesi gün yapalım.
– Orayı hiç sevmiyorum, şuraya gidelim.

Gibi bir şey olacaktır. Burada yine bir shit testle karşı karşıyasınız ve vereceğiniz cevap tüm ilişkinizi etkileyecektir. Ertesi gün yapalım dediğinde, kabul ederseniz tebrikler artık onun yeni kız arkadaşı oldunuz. Unutmayın, siz değerlisiniz dolayısıyla vaktiniz de değerli. Burada yapmanız gereken başka gün müsait olmadığınızı söylemek. Yani “O gün olmaz” diyen kıza bakmayın siz shit testi geçtiğinizde o gün olduğunu göreceksiniz..

Sizi değerli gören, eğlenceli olduğunuza inanan, sizinle vakit geçirmediğinde üzülen bir kız zincirlere vurulmuş olsa kalkar bir şekilde yanınıza gelir. Burada önemli olan kızın istemesidir. Ne dedik? Ne dediğine değil, ne yaptığına bak.

Bir başka shit test örneği; “İlk görüşte aşka inanır mısın?” Biz bunları anlattık, aşk diye bir şey yok dedik. Yani doğal olarak inanmıyoruz. Beta bir erkeğin vereceği cevap “Seni görene kadar inanmıyordum” olurdu. Ancak cesur ve kızı yatağa atmak isteyen bir erkek “İnanmıyordum ama sonra göğüslerini gördüm ve o zamandan beri derin felsefi düşünceler yaşıyorum” gibi bir cevap vermeli.

-“Sevgilin var mı?” Bu testi geçmenin yolları; “Bana kimseye söylemememi söyledi“,”Onunla seks sonrası sarılıp uyumuyorum, sanırım yok” gibi bir şey olabilir.

Burada mevzu; onun bu davranışlarının farkında olduğunuzu hissettirmeniz, bu manipüle edici oyunlarına gelmediğinizi göstermeniz. Söylemek yada anlatmaktan bahsetmiyorum, göstereceksiniz. Bunu da shit testin cevabını verirken takındığınız tavırla (hafif alaycı) yapabilirsiniz.

Shist testleri geçmenin bazı taktikleri var. Bunlardan bazıları;

-Onayla ve abart
-Reddet ve abart
-Yoksay, Duymamazlıktan gel
-Eğlenen usta

Onayla ve abart; bu taktik kızın size itham ettiği kötü şeyi kabul edip abartarak aslında daha kötü olduğunuzu söylemeniz.

Reddet ve abart; bu taktik yine onayla ve abartta yapılan gibi kötü ithamı reddedip daha kötü olduğunuzu söylemeniz.

Yoksay, duymamazlıktan gel; bu kadının bir shit testini farkedip onu duymamazlıktan gelme, cevap vermeme. Tabii bunu daha çok uzun süreli ilişkilerde yapmanızı tavsiye ederim. Bunu yaparken verdiğimiz alt mesaj; canım senin bu yaptığın şeyler beni kızdırmıyor, eğilip bükülmüyorum karşında halen güçlü bir erkeğim. Bana başka şeylerle gel..

Eğlenen usta; literatürde amused mastery olarak geçen aslında bu testleri doğal yoldan geçebilen erkekler için kullanılan bir tabir. Shit test ustası olduysanız bu en eğlencelisidir. Burada kıza küçük bir kız çocuğu gibi davranılır, verilen alt mesaj; senin bu yaptığın şeyler beni kızdırmadığı gibi, eğlendiriyor. Ver bakalım bi dudak..

Hangi taktiği kullanacağınız size kalmış, sağduyunuzu kullanmalısınız ve nabza göre şerbet vermelisiniz.

Daha iyi anlamanız için en çok yapılan shit test örnekleri ;

Kız ve erkek yeni sevgililerdir kız çocuğun cinsel açlıkta mı, bollukta mı olduğunu (diğer kızlar tarafından da tercih ediliyor mu yoksa bunu seçen tek enayi ben miyim?) sorgulamaktadır. “Bugüne kadar kaç kızla yattın..” çok kızla yatmadığını söylersen testten kaldın. Yapman gereken “Bugün mü? Çok değil“, “Imm, hedef 2023” eğer çok kızla yattığı aşikâr biriysen “Aşkım ilk sensin” gibi, cevaba yönelik değil bilinçaltına yönelik cevaplar verebilirsin. Kaç kızla yattığını kesinlikle söyleme..

Asla, ölüm döşeğinde bile olsanız, yattığınız kadın sayısını dürüstçe ya da dolaylı yoldan belirtmeyin veya cinsel geçmişinizle alakalı en ufak bir ayrıntıyı mevcut sevgilinize açıklamayın.
Rollo Tomassi

Erkek kıza yürümektedir, kız çocuktan emin olamamaktadır ve “Ben seni sadece arkadaş olarak görüyorum” gibi bir cümle kullanır. Burada vereceğiniz cevap kızın uydusu mu olacağınızı yoksa kızın sevgilisi mi olacağınızı belirler. Net ve kesin olarak “Ama ben seni arkadaş olarak görmüyorum ve beğeniyorum. O sebeple arkadaş olarak görmediğin zaman bana haber verirsin” diyebilirsiniz.

Kız ve erkek birliktedirler, çocuğun boyu ortalama bir boydur ya da nispeten kısadır. Kız, erkeğin bu durumu üzerinden erkeğin üzerine oynar ve boyuyla alakalı dalga geçer. Erkek olarak bu boy dalgasında üzüldüğünüzü belli ederseniz testten kaldınız. Aksine kabul edip abartarak cevap verebilirsiniz. “Evet, hatta bir kere araba sürerken yolda yürüyen bi kız beni göremeyip araba kendi gidiyor zannetmişti. Gerçi iyi yanları da var, turnikeli yerlerden geçerken ücret ödemiyorum” gibi bir cevap sizi kurtaracaktır. Boyunuzu değiştiremezsiniz ve bunu eksiklik olarak görmediğinizi göstererek onun da öyle görmemesini sağlayabilirsiniz. (190 boyunuz olsa daha kızlar bunu yapabilirler)

Biri çıkar da bir kimsenin seni yerdiğini söylerse ileri sürüleni yalanlamaya kalkma. Yalnız şu cevabı ver; Bunu söyleyen hiç şüphesiz başka eksikliklerimi bilmiyormuş, bilseydi sadece bunu söylemekle kalmazdı.
Epiktetos

Erkek zor bir durum yaşamıştır ya da kız bir laf vurup arkadasından “Üzüldün mü?” demiştir. Verilebilecek cevap; “Evet, şimdi eve gidip Titanik’i izleyeceğim.

Buraya bir not eklemekte fayda var. Shit testleri yani kırmızı bayrakları iyi tespit etmek zorundasınız. Olay akışına göre kurulan cümleler shit test olmayabilir ve orada yapmış olduğunuz bu alaycı tavır ilişkinize zarar verebilir.

Bu shit testlerin bitmesi gibi bir durum yok. Siz bu shit testleri geçemezseniz shit test şiddeti artacaktır. Dırdır yapan kadın diye bir şey yoktur aslında. Shit testleri geçemeyen erkek vardır. At sahibine göre kişner.Bana neden çiçek almıyorsun?” ile başlayan testler “Anneni bu evde istemiyorum.“‘a kadar uzanabilir. Erkekler mantıklarıyla, kadınlar duygularıyla hareket ediyor dedik. Kadınlar bir karar verirken önce hisseder sonra karar verirler. Kadın mutsuzdur bunun sebebi erkeğin yeterince erkek olmaması, sorumluluk alamaması, kararsız olmasıdır ancak kadın bu mutsuzluğunu o an ona güzel sözler söylemenize yorar ve shit teste başvurur. Siz güzel söz söylersiniz, anlık olarak bilinçüstünden mutlu olur ve temel mutsuzluğu devam ettiği için bu sefer başka bir testle karşılaşırsınız. Kadın sana “bana güzel sözler söylemiyorsun” dediğinde isteğini yerine getirmeni değil, dediğini yapıp yapmayacağını test ediyor.

Meşhur shit testlerimizden bir diğeri ise “Biz şimdi neyiz?” sorusu.. “Ne güzel takılıyoruz işte mnakoyim nerden çıktı bu soru şimdi” diye düşünüyoruz ama kıza söyleyemiyoruz..
Biz şimdi neyiz Necati?
+ Fuckbuddy değil miyiz?

Sence ben kilolu muyum?” diyen bir kız sana aslında senin için halen değerli olup olmadığını öğrenmek istiyordur. Kadınların söylediklerine değil neyi öğrenmek istiyorlarsa onu anlayıp ona göre cevap verin..

Kadının güzelliği arttıkça erkeğin betalığı artıyor. Normalde erkek çirkin bir kızla konuşurken eğlenen usta modundayken, güzel kızla konuşurken kedi oluveriyor. Bu da güzel kıza ulaşmasını engelliyor. Bunu hemen hemen tüm erkekler yaptığımız için güzel kızların genelde yalnız olmasının sebebini de açıklıyor. Kadının en değerli silahı güzellik ve sekstir. Kadın güzelliğiyle kediye çeviremediği erkeği seksle kediye çevirmeye çalışır.

Sonuç olarak shit test ;

Kadınlar mantıklarıyla değil duygularıyla hareket eder bu yüzden kadınların ciddiye alınmaması gerek, aksi taktirde “kadınlar ne ister?” sorusunu düşünüp durursun, ne dediğine değil ne yaptığına bakacaksın. Seni çok seviyorum diyen bir kadın karşı komşunla yatıyor olabilir. Ya da beni aldattığın an bu ilişki biter diyen kadın aldattığınız zaman o ilişkiyi bitirmeyebilir. Kadınların bu yetkinlik testlerini geçerseniz ilişkinizde; dırdır, tartışma, kavga gürültü olmaz. Bunun için yapabileceğiniz; çok kadınla iletişim içinde olup bu kırmızı bayrakları anlamanız, stand-up gösterileri izleyip hazır cevaplığınızı geliştirmeniz.

“Shit Test” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir