Frame

Frame yani çerçeve yine red pill konusunun yapı taşlarından olup bilmeniz ve aklınızdan çıkarmamanız gereken şeydir.

Kaba tabirle açıklamak gerekirse; sizin vizyon ve misyonunuzu temsil eder. Sizin görüşleriniz, istekleriniz, hedefleriniz sizin çerçevenizdir. Siz bu görüşlerinizde, isteklerinizde ne kadar eğilip bükülür, bukalemun gibi ortama göre değiştirirseniz çerçeveniz o kadar zayıf demektir. Olması gereken; her koşulda ve ortamda, kendinden emin duruşunuz, ne istediğini bilen tavranız ve kararlarınızla demirden bir iradeyle çerçevenizi korumak.

Çerçeve herşeydir. Her an, bilinç altında kimin çerçevesi içinde olduğunun farkında ol. Çerçeveyi hep kontrol et ama kontrolün sende olduğunu asla farkettirme.
Rollo Tomassi

Kadın yapmış olduğu shit testlerde aslında sizin çerçevenizden çıkıp çıkmadığınızı kontrol eder. Bunu şöyle örneklendirebiliriz; çerçevesi olan bir tablo düşünün, çerçevesini çıkardığımız zaman bükülür, rulo olur, kıvrılır. Ancak çerçevesi sağlam bir tablo tüm estetikliğiyle ve keskin hatlarıyla karşımızda duracaktır. Tabloyu değerli yapan çerçevesidir.

Her zaman sorumluluğu al ve lider sen ol. Ona fikirlerini sorman sorun değil ancak ona seçenek sunup karar vermesini sağlama. Karar veren hep sen ol. Çerçeve her şeydir unutma.

çerçeve

Anlık olarak bir ortamda ya kendi çerçevenizdesinizdir ya da başkaları sizi kendi çerçevesine almıştır bile. O an için kimin çerçevesinde olduğunuza dikkat edin. Bir kızdan hoşlandınız ve onu yatağa atmak istiyorsunuz diyelim;

E-Yarın bize gelsene film falan izleriz..
K-Olur ama sadece arkadaşça..
E-Tabii yarın bekliyorum o halde..

yerine olması gereken şudur;

E-Yarın bize gelsene film falan izleriz..
K-Olur ama sadece arkadaşça..
E-Filmin ilk 15 dakikası sadece arkadaşça izleyeceğiz söz..

Burada asıl amaçtan sapmadan kızın ne düşündüğünden ya da ne tepki vereceğinden bağımsız kendi isteklerimiz doğrultusunda konuşmayı sürdürdük.

Ya da önceden yapmayı planladığınız bir etkinliği başka biri için iptal ediyor musunuz? Örneğin;

K-Yarın öğleden sonra sana geleyim mi?
E-Spora gidecektim ama başka zaman giderim gelebilirsin..

olması gereken;

K-Yarın öğleden sonra sana geleyim mi?
E-Yarın spora gideceğim başka gün görüşürüz.

kendinden emin ve net bir şekilde kendi önceliklerimizi kızın önceliklerinden önde tuttuk. Yapmanız gereken aynen bu. Genellikle evlilik isteyen kızlar erkekleri kendi çerçevesine sokmak isterler, artık ilişkimize bir isim koyalım, sen benimle ne düşünüyorsun vs. erkek burada evlenmeyi düşünmediği halde sırf kızı kaybetme korkusundan dolayı kızın çerçevesine giriyor. Bunu yapmayın uzun vadede yatırım tavsiyesi isteyen kimse başkasının çerçevesine girmesin. Eğer bir kızla fuckbuddy olmak istiyorsanız ona o şekilden başka davranmayın.

Sonuç;

O an için kimin çerçevesinde olduğunuzu hep kontrol edin, kadının çerçevesine mümkün olan en az şekilde girin. Mevcut ilişkinizde bu durumu yeni öğrenmişseniz, ilişkiyi sizin çerçevenize geçirmek biraz zor olacaktır. Bazen next iyi bir seçenektir.

“Frame” hakkında 1 yorum

  1. Hocam Emeğinize sağlık paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz on binlerce kişiye aydınlık oluyorsunuz katma değeriniz inanılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir