Alfa-Meriç-Uydu Erkek

Alfa erkek, beta erkek, uydu erkek, white knight gibi bu terimler the red pill felsefesinde çok sık geçen şeyler, ancak bunları çoğu zaman karıştırıyorlar. Karışıklığa yol açmadan sade bir biçimde anlatalım.

Alfa Erkek

Bu tanım aslında bir hiyerarşi göstergesidir. Doğada bir çok canlıda kullanılır ve lider’i temsil eder. Dolayısıyla alfa erkek demek bulunduğu ortamda diğer erkeklere liderlik eden erkek demektir. Bu erkek diğerlerine göre daha maskülen, dominant, cesaretli, kararlı ve kendinden emindir.

Roma’da ikinci adam olmaktansa, bir köyde birinci adam olmayı tercih ederim.
Gaius Julius Caesar

Alfa erkek toplumun %20’sini oluşturur ve kadınların %80’i bu erkekler için mücadele ederler. Din, ırk, kültür, örf, adet, iyi ya da kötü olması bu erkeklerin çekiciliklerini etkilemez. Seri katil Charles Manson’un fanları bu teoriyi kanıtlar niteliktedir. Yahut tarihe baktığımızda toplum nezninde kötü şeyler yapmış ancak toplumun çoğunluğunun “hayranlık” duyduğu kişiler; Hitler, Hasan Sabbah, Stalin vs..

Sinemaya baktığımızda Tony Montana, Vito Corleone, Joker gibi karakterler alfa erkek karakterlerdir ve bu yüzden sosyal inşalardan muaftırlar. Alfa erkek ortak özellikleri; cesur, bağımsız, umursamaz, hırslı, saygısızlığa göz yummayan, narsist ve makyavelist olmalarıdır.

Alfa erkek kadınlarla ilişkisinde kesin ve nettir. Bu erkek kızlara yaranmak için ekstra bir şey yapmaz, yapmaya gerek de duymaz. Onlar için kızlar amaç değil araçtır. Hedefleri ve bu hedefe giderken çizdikleri yol bellidir. Kızlar bu yolda o erkeklere eşlik ederler. Kızlar bu erkeklerin yanında güvendedirler.

beta erkekalfa erkek
Alfa erkek ve beta erkeğin vücut dili şekil 1a’ da sunulmuştur.

Meriç

Meriçleri ya da betaları en kaba tabirle “sinsi erkek” ya da “ezik erkek” olarak adlandırabiliriz. Bu erkekler (pardon erkek dedim) öyle sinsidir ki hiçbir arzusunu karşı tarafa beyan etmez. Bunların davranışları genelde; “ben sana yemek ısmarlayım, sen beni sev”, “ben sana finansal köle olayım, sen de benim ihtiyaçlarımı karşıla” şeklinde gizli anlaşmalara dayalıdır.

Bu erkeklerin temel sorunu “nice guy” olmalarıdır ve günün sonunda bu erkeğin kazanacağına olan inançlarıdır. Bu erkekler kaybetme korkusu yüzünden her zaman karşısındakinin çerçevesine girerler.

İyi olduğun için herkesin sana adil davranacağını beklemek; vejeteryan olduğun için, boğanın saldırmayacağını düşünmeye benzer. 
Friedrich Nietzsche

meriç erkek

meriç erkek

beta erkek

Doğuştan ya da bir şekilde parası olan meriçler ise nispeten daha şanslıdır. Diğer meriçlerin alfası konumundadır zira parası vardır ve gold digger’lar sayesinde parayla arzuyu satın aldığına inanır. Oysa arzunun pazarlığı yoktur.

Arzunun tam olarak nasıl bir şey olduğunu merak edenler aşağıdaki videodan izleyebilir;

Zıt örnek olarak; prens olman bir şey değiştirmiyor. Betaysan betasındır..

beta vücut dili

Bu erkekler dışarıdan 10/10 görünse de kızların bu erkekleri çözmesi uzun sürmez. Bu sayede ilişki artık menfaat ilişkisine döner ve kız alacağını aldıktan sonra basar tekmeyi. Daha akıllı olanlar evlenip ömür boyu nafaka şansını yakalar.

Uydu Erkek

Bu tabir ise gezegenlerin etrafında sürekli olarak dönen uydulardan gelip, bir kızın etrafında sürekli olarak dönen erkekleri ifade eder. Kızların bir şekilde radarına girmeyi başaran, kısa süre sonra meriç olduğu anlaşılan ancak yedekte tutulan erkeklerdir. Tam anlamıyla friendzona atılmazlar. Uydular kızdan uzaklaşmaya başlayınca, kızımız bir kere bu erkeklere güler ve uydular tekrar yerlerini alırlar.

Kızların pipisi olan kız arkadaşlarıdır. Karşılığında bir gün o kızları elde etmenin ümidiyle var güçleriyle çalışırlar ve kızların her sorununu çözmeye, dertlerini dinlemeye, onların işlerini halletmeye uğraşırlar.

Kalbinde bana yer yoksa güzelim, farketmez ben ayakta da giderim
Uydu erkek

Kızlar bu uydularla ilgi açlıklarını giderirler. Örneğin, sevgilisine hediye alacak kız uydularına danışarak fikir alır ve bu uydular da geceleri hayalini kurdukları bu kızın sevgilisine hediye alması için yardımcı olurlar.. Kızın evi taşınacağı zaman koşarak giderler vs.

Rehberinde kayıtlı olan ancak senin ne arkadaşın ne sevgilin olan o kızı düşün.. İnstagramdan karşılıklı fotoğraf beğenisi yaptığınız ama sadece işi düştüğünde seni arayan kızı.. bildin mi?

Yapılacak tek şey kızı eve çağırmak, şayet gelirse ne yapacağını ben anlatmayım artık.. Gelmiyorsa senden umudunu çoktan kesmiş demektir..

Örnek; acımasız gerçekler

White Knight

Bu beyaz şovalyeler kızların çıkış biletidir. Hayatı başkalarının istekleri doğrultusunda yaşayan beta ancak iş hayatında başarılı erkeklerdir. 30 Yaşına kadar eline kadın eli değmemiş bir doktor gibi.

Kızların 30 yaşıma kadar doya doya yaşarım sonra da evlenirim dediği erkeklerdir. Çünkü bu erkekler kızların geçmişini sorgulayacak özgüvene sahip değillerdir. Onlar için bekaret beyindedir. Kadının ilgi açlığını doyururlar.

Genelde uydu erkekler arasından seçilirler. Kadın evleneceği yaşa kadar bu erkekleri yedekte tutar. Artık değerinin düştüğünü anlayan kadın evlenmek ister ve beyaz atıyla bir şovalye belirir…

white knight

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir