Bakire Meryem – Fahişe Kompleksi

Genelde az gelişmiş ülkelerde görülen, cinsel ilişkinin kötü, ayıplanan bir durum olarak görüldüğü ülkelerde, erkeğin sevdiği kadınla yatamaması durumu. Biz erkekler kadınları bilinçaltımızda iki ana başlıkta kategorize ederiz.

  1. Evlenilecek kadın
  2. Eğlenilecek kadın

Evlenilecek kadın, erkeğe göre genelde annesidir. Evleneceği kadının annesi kadar şevkatli, onun kadar namuslu, onun kadar fedakar, onun kadar sadık olmasını ister. Çünkü bir erkek için annesi adeta bir bakire meryem gibidir. Hiçbir kötü düşünceyi onunla bağdaştırmaz vsvs. ayrıca bkz: oedipus kompleksi

Eğlenilecek kadını ise genelde bad girl diye tabir ettiğimiz nispeten daha açık giyinen, alkol-sigara-uyuşturucu kullanan, hayatı toplum kurallarından bağımsız yaşayan kısaca gece klübünde tanıştığımız kız olarak adlandırabiliriz.

Her erkek hayatının bir bölümünde bu sendroma tutulur. Gece klübünde tanıştığı kız onun için tek gecelik ilişkiden öteye gitmez. Ancak bu ergenliğini tamamlamış erkekler için devam ediyorsa sıkıntı büyük demektir.

Tabii çoğu kadın bunu bildiği için genelde erkek sormadan ona geçmişinde “hiç böyle şeyler yaşamadığını” söyler. Erkeğe çoğu şey için ilk olduğunu hissettirmeye çalışır. Yatakta kızılaya kan verir gibi yatar, ne kadar acemi olduğunu göstermeye çalışır vsvs.

Sonuç olarak sizin o yaz aylarında bile üşümesin diye sarıldığınız, küçük küçük konuşan, size ege’de domates yetiştirme hayalinden bahseden kız gider eskişehir’de etiyopyalılarla grup yapar.. Kişiye “O kız farklı” dedirten duygu tam olarak bu komplekstir. Farklı dediğin kızın cinsel arzularına karşılık vermezsen senin yerine veren bi kişi çıkar..


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir