Feminist Kız vs Redpill’ci Erkek

Bugünlerde sürekli karşıma redpillci erkek kelimesi çıkmaya başladı. Bu şu demek oluyor, redpill artık belli bir kitle tarafından biliniyor ve bu daha çok bilinsin istenmediği için aşağılama/küçük düşürme taktiği uygulanıyor.

Bu yazıda sözde redpillci erkeği (o ne demekse) ve bu aşağılamayı yapan feminist kıza uzaktan göz atacağız.

 

Redpillci Erkek

Redpillci erkek diye tabir ettikleri kişiyi red pill felsefesini benimsemiş ve hayatının belirli alanlarında bu düşünce akımını uygulayan erkek olarak düşünelim. Bu erkek muhtemelen red pill ile ilk olarak kızlar ile yaşadığı iletişim kopukluğu nedeniyle tanıştı. Buraya kadar gayet normal. Redpill ile tanıştıktan sonra ilk olarak kendinde olan eksiklikleri farketti. Sonrasında kızlarla olan iletişiminde yaptığı yanlışları gördü ve düzeltti. Kendini gelişimine adadı ve artık kızları hayatının merkezine koymaktan vazgeçti. 

Bu erkek red pill ile tanışmadan önce kızlara nasıl davranıyordu?

Onların ilgi açlığını gideren, karşılında bırakın seksi küçük bir gülücük ile yetinen, kızlara sürekli hediyeler alan, maddi/manevi kızlara yatırım yapan biriydi. 

Şimdi ne oldu?

Artık kızlara nasıl davranmasını bilen, aldığından çok verdiği bir ilişki içine girmeyen, kızlara eskisi kadar güvenmeyen biri oldu. 

Peki bu kızların işine gelir mi? Tabii ki hayır. O sebeple red pill’ci bir erkek kızların istemediği bir şeydir ve bu durumu küçümseyerek daha fazla erkeğin bu düşünceye girmesini engellemeye çalışırlar.

Redpillci Erkek Özellikleri

Objektif olarak red pill ile ilgilenen erkek özelliklerine bakalım;

Evrimsel psikoloji/biyoloji hakkında bilgi sahibidir.

Psikoloji hakkında bilgi sahibidir.

Beden dili hakkında bilgi sahibidir. 

Felsefe ile ilgilenir. 

Spor yapar.

Bilimsel kitaplar okur.

Kadın ve erkek eşitliği hakkında bilgi sahibidir, nafakaya karşı çıkar.

Kendi gelişimi ve kendisi hayatının merkezidir.

Feminist Kız

Şimdi de bu ablamızı değerlendirelim. Bakalım nitelikleri nelermiş;

Astroloji konusunda bilgi sahibidir.

Günlük burç yorumlarını takip eder.

Instagram / Twitter gibi sosyal medya kanallarını ilgi açlığını gidermek için kullanır.

Her türlü feminist kitaplarını okur, farklı görüşlere kapalıdır. 

Kadın erkek eşitliği hakkında bilgi sahibidir/sözde savunucusudur, nafakayı savunur.

Kendini fal konusunda geliştirir. 

En büyük hobisi saçını mora/kırmızıya boyatmaktır. 

Dünya klasiklerinin isimleri hakkında bilgi sahibidir kapağını çekip story atar. 

Sonuç olarak;

Sonuç olarak arkadaşlar kadınlar evrimsel olarak değerlidir biliyorsunuz. Bugün bir kadın öldürüldüğünde herkes storysinde bunu paylaşırken, haber değeri taşıyıp bültenler bunu anlatırken, bir erkek öldüğünde sadece ölür. Çünkü batan gemide ilk olarak kadın ve çocuklar kurtarılır. Bu doğanın kanunudur. Belki bunu değiştirmeye gücümüz yetmez ancak şu an ki kadınların kendine bir şey katmamalarının/kendini geliştirmeye ihtiyaç duymamalarının nedeni default olarak değerli olduklarını içten içe bilmeleridir. 

Peki kadınlar sadece kadın olduğu için karşıdan değer beklerken ne kadar tutarlıdır? Erkek mücadele edecek, maddi manevi kendine yatırım yapacak, sonra sadece cinsel organı var diye bir kadına bütün bu emeklerini harcayacak? 

İşte biz bunu kabul etmediğimiz için bu çoğu kadının işine gelmemektedir. Aslında çok değerli kadınlarımız var. Güzel olmalarına rağmen kendini gelişimlerine adamış, senin benim ismini telaffuz edemediğimiz sertifikaları olan, eğitimlere katılmış güzel kızlar. 

Bu kadınlar azınlık olduğu için standart “türk kızı” skalasından çok uzaklar. Bahsettiğimiz güruh akşama kadar tv8 izleyen, her türlü burç fal muhabbeti yapabileceğiniz standart bir kız işte. 

Tavsiye

Yeni yılın sizlere hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir yıl olmasını temenni ediyorum. Umarım kişisel anlamda ileriye gidebileceğiniz bir yıl olur. Bunun için bu muhabbetlere kulak asmamak gerekir. Yani size “redpillci ergen, otuzbirci, asosyal vs” diyen bir kıza sorun kendisi ne işle meşgul? 3-5 tane meriç kıza instagramdan yürümese menopoza girer evden çıkamaz ama size gelip bunları söyler. Bunlar gerçekten dikkate alınacak şeyler değil. Kızların standart manipülasyon teknikleri o kadar, başka bir argümanları yok çünkü. 

öptüm sizi.

“Feminist Kız vs Redpill’ci Erkek” hakkında 3 yorum

  1. Dediklerinizin hepsinde haklısınız. Ben bunları düşünüyordum ama bunların bir akıma/felsefeye dahil olduğunu bilmiyordum. Artık ben de Red pill akımına dahil oluyorum ve bu sayfayı merceğim altına aldım. Yayınlayacağınız blogları bekleyeceğim ve tavsiyelerinize uyacağım.

  2. Bu yazı mı bilimsel şimdi “feminist astrolojiyle ilgilenir, fal konuda bilgi sahibidir” falan? Bu kadar kolay mı? Judith Butler’ın karşısına çıksan “fal, nafaka” falan mı diyeceksin? Ben de redpill’e meraklıyım ancak bu yazı argümanlarını olgusal temele dayandıran bir metin değil. Tamamen demagoji. Dünyanın en haklı pozisyonu bile olsa bu üslup ve metodolojiyle savunamazsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir