Çok Güzel Bir Kadın Olmak

Günaydınlar, biliyorsunuz ki zamanında bu konuyla ilgili şöyle bir twit atmıştım;

çok güzel bir kadın olmak

Bu twit kısmen haklı olarak eleştirildi. Sebebi ise bazı kelimeleri yanlış kullanmam. Hatamda ısrarcı olmuyorum. Güzellik ile kültür ters orantılıdır diye düzeltiyorum. Twite gelen komik yorumlardan bazıları “Hem güzelim, hem zekiyim bu da sana kapak olsun.” tarzında olduğu için aslında kısmen twitin sağlamasını da yapmış olduk.

Çok güzel bir kadın olmak dışardan göründüğü kadar iyi değildir. Öncelikle kadının alfa dul olma ihtimali diğer kadınlara göre çok yüksektir. Bunun haricinde hayat; ne kadar ekmek o kadar köfte mantığında işlediği için istediğimiz her şey için bir bedel ödememiz gerekiyor. Çok güzel kadınlarda ise bu bedel zaten güzelliği ile ödendiği için kadın sadece köfteye odaklanıyor. Nedir bu köfte? Parası olan, yakışıklı, anlayışlı erkekler topluluğu tarafından ilgi görmek. Çünkü biliyoruz ki insan ilişkileri hayatımızın nihai yapı taşlarından birisi.

Standart bir erkek doğduğu andan itibaren mücadele etmek zorundadır. Bu mücadele eğitim ile başlar. Güzel bir eğitim alırsa, güzel bir işte çalışır, güzel bir işte çalışırsa, daha çok para kazanır, daha çok para ile istediği kadını elde edebilir. Temel mantık bu şekilde. Kimisi 5 birim çalışırken kimisi onun önüne geçmek için 7 birim çalışıyor. Eğitimler, sertifikalar vsvsvs gelecek için kendilerine kattıkları şeyler. Bütün bunların haricinde erkek, sosyal olarak saygınlık kazanmak için genel kültürünü geliştirmek zorunda kitaplar okuyup, yabancı dil geliştiriyor vs.

Zenginlerin çocuklarına odaklanalım. Direkt duruşuyla, konuşmasıyla çoğunluğu kendini belli ediyor. Bu erkekler, çok güzel olan kadınlarla aşağı yukarı aynı seviyede seyrediyor. Çünkü elemanın köfteye ulaşması için ödeyeceği bedel babası tarafından ödenmiş oluyor. Erkek için bu köfte; seks. Nietzsche’nin meşhur lafını hatırlayalım; “Beni öldürmeyen acı, güçlendirir.”

Şimdi sizce zengin çocukları ne tarz acılardan, sınavlardan geçip güçlendiler? Ben söyleyeyim; aşk acısı falan :p

Acılar, erkeği bir meyve gibi olgunlaştırır. Dalından düştükten sonra o erkek ağaca ihtiyaç duymaz. Bu olgunlaşma ne kadar kısa sürede olursa bir erkek için o kadar iyidir.

Dönelim çok güzel bir kadın olmanın dezavantajlarına. Çok güzel olan bir kadın ekstra hiçbir şey yapmadan top%5’in içinde olan erkeklerle sadece güzel olduğu için eşleşebilir. Bu eşleşme, erkeğin onca yıl bedel ödediği, bu sayede kazandığı parasına ve statüsüne bir anda yancı olmasını sağlar. Yani sevgili kadınımız evrimsel olarak başarıya ulaşmış olsa da bu, onda olan diğer eksiklikleri telafi etmez.

Güzellik geçtiği zaman, erkek bu kadını bıraktıktan sonra kadın için zorlu zaman başlıyor demektir. Çünkü kimse attan inip eşeğe binmek istemez. Ancak kadın bir kere atın tadını aldı. Artık hiçbir at onu tercih etmeyecek ve kadın eşeklere mecbur kalacak. İnsanın yemediği yemeği canı çekmez. Bu sayede alfa-dul olan çok güzel kadınımız artık hayatına mutsuz bir şekilde devam etmek zorunda kalacaktır.

Şöyle basit bir şekilde düşünebiliriz; size hiç çalışmadan aylık 10 bin tl teklif etsem, araba ve ev versem üstün bir de çok güzel bir kız versem, geri kalan hayatınızda ne yaparsınız? Çoğunluk hayatını bilgisayar oyunu oynayarak, alkol içip barlarda clublarda takılarak yahut sadece gezerek geçirir.

Çok güzel kadınların çoğunluğu etrafındaki onlarca uydusuyla ilgi açlığını doyurarak, finansal köleler ve atm erkeklerle maddi ihtiyaçlarını gidererek, alfa erkeklerle kendini tatmin ederek mutlu bir şekilde yaşayabiliyor. Neden İspanyolca öğrensin ki? Tam ters şekilde bunlara güzelliğiyle ulaşamayan kadın ortaya başka şeyler koymak zorunda. Neden jigolo denen bir şey var? 20 yaşında bir kızın jigolo aradığını gören var mı? Erkek güzelliğe bakar, bunu da tüm kadınlar bilir.

Kadınların makyaj yaparak güzelliğe ulaşmaya çalışması da bunu bilmeleridir. Erkekler hemcinsleriyle parasal olarak yarıştadır, kadınlar güzellik yarışındadır. Konuyla ilgili olarak “slut shaming” ifadesi araştırılabilir.

Şimdilik bu kadar, yarışta olan tüm erkeklere başarılar diliyor, fair play bir oyun olmasını temenni ediyorum :p

“Çok Güzel Bir Kadın Olmak” hakkında 14 yorum

 1. Bu durum; günümüzde cinsler arası eşitlik varken, kadınların son 10 senedeki düşük Nobel ödülü alma oranını veya düşük bilimsel makale dağılım oranını da açıklıyor. Google’da basit bir araştırmayla ulaşılabilir.

  Evrimsel açıdan kadının iyi bir eşe ulaşması için “kültür” veya “bilimsel” açıdan kendini geliştirmesine gerek yok. En temel dürtüsü olan çocuğunu meydana getirebileceği birine görsel nitelikleriyle ulaşabilir. Zaten erkeğin de temel parametresi budur. Erkekse evrimsel hedefine ulaşmak için çok çalışmak ve gelişmek zorunda. Vasat bir kadın bile %5’e giren erkekle en azından seks için birlikte olabilir ama tam tersi imkansızdır.

  Tabii bu bir sosyal bilim alanı… %100 sonuç doğru olmasa da genele baktığımızda hem güzel olup hem de bilimde çok başarılı olan kadın sayısı azdır. Hatta iddia ediyorum ki bir bölümü genetik açıdan şanlı olup, yüksek iq’a da sahip olsa bunun yarısını bile kullanmayı gerektiren bir işte çalışmıyor. Bu iq ne işe yarıyor? Eşleştiği adamdan olacak “erkek” çocuğa yarıyor…

  1. “Güzellik, kalpleri bizim için önceden kazanan bir tavsiye mektubudur.” demiş Schopenhauer, katılıyorum. Aslında bu yazıyı kadınları eleştirmek için yazmadım. Yani “Güzelliğin beş para etmez, bendeki aşk olmasa.” demiyorum. Güzellik günümüzde geçer akçe. Kadınlar burada olması gerektiği gibi davranıyor. Dikkat etmeleri gereken nokta yarınlar yokmuşcasına yaşamamaları gerektiği. Uzun vadede kaybedecekleri bir kumar çünkü.

   Iq’su yüksek güzel, aklını kullanıyor ve bulabilirse hem genetik hem kaynak yatırımı olan erkeği buluyor ve gerek yasal gerek duygusal kendine bağlıyor. Iq’su düşük olanlar genetiği ve kaynak yatırımı iyi olan erkeklerin elinde oradan oraya oyuncak olup sonunda bir kenara atılıyorlar.

   Vasat kadınların da bahsettiğin gibi çok iyi olamamalarının sebebi, isterse dünyanın en iyi doktoru olsun güzellik olmadan tercih edilmemeleri. Kültür, kadına daha çok sosyalleşme imkanı tanıyor. Eşleşmede temel faktör kadının güzelliği. Kadın, kültür ile en fazla kendine %10-20 değer katabiliyor.

  2. “Erkekse evrimsel hedefine ulaşmak için çok çalışmak ve gelişmek zorunda.” Bu sitedekilerin 21. yüzyılda güzelliğin doğal ve acısız olduğunu düşünmesi beni çok şaşırtıyor. Ortalama bir kadının güzel görünmek için harcadığı para ve zaman, sarf ettiği çaba işe gelinmediği için görmezden gelinmiş. Güzel görünmek için uzun tuttuğum saçlarımı boyamayı ve yapmayı bıraksam, kuaförlere büyük paralar vermeyi kessem, uzun ve kısa vadede cildimin güzelliğini koruyacak pahalı cilt rutinimi kenara atsam, vücudumdaki kılları almayı ve lazer ve benzeri tedavilerini bıraksam, makyaj yapmayı hepten kessem, dolabımdaki kıyafetleri satıp devamlı basit kombinler yaparak hayatıma devam etsem keşke. Bunlara harcadığım parayla çok daha iyi şeyler yapabilirdim. Güzellik salonlarına daha fazla para kaptırmamak için 2-3 günde bir cımbızla şekil verdiğim kaşlarıma ayırdığım sürede kendimi geliştirsem nobel ödülü alabilirim belki ama yüzüme bakan olmaz. Bunları siz istiyorsunuz. Sonuç olarak acı çekerek ve vücudumuzdan nefret ederek yaşıyoruz. Teşekkürler.

   1. Bu dediklerini yapıp aynı zamanda hedeflerini’de gerçekleştirebilirsin. Şahsen ben bu yıl yksye giricem ve 1 yıldır yksye günde ortalama 4-5 saat calışıp günde 1 saatimi spora 1 saatimi kitap okumaya ve 1 saatimi ingilizce ögrenmeye harcıyorum. Sosyal medyayı başkalarını takip etmek için değil başkaları beni takip etmesi için kullanıyorum.Yani yks sınavına calışmam kadınlarla olan iletişimime bir engel olusturmuyor. Aynı şekilde senin kişisel bakımını yapman hedeflerine ulaşmana engel olmamalı.

   2. O kadar haklısın ki erkek olmak avantajlı ve bunu görmüyorlar. En basitinden kıllarını almak zorunda değilsin, her ay regl ağrısı çekmiyorsun ve cam tavan sendromunun dışında kalıyorsun. Ben de vücudumdan nefret ediyorum üstte yazdığım sebeplerden dolayı. Keşke erkek olsaydım.

   3. ilk önce bunun erkekler yüzünden olduğuna inandırdın beni. ama iki saniye sonra uyandım. o da şu: bence boya sürünmek, kaşları, kılları almak, yüz hatlarını makyajla düzgün göstermek, falan filan bahsettiğin bütün “kendini tohumunu,(genlerini)olduğundan iyi gösterme” amacıyla yapılan şeyler. Bu illüzyon araçları durduk yerde erkekler kandırılmak istediği için oluşmadı. erkekler kadınların saçlarından ciltlerinden, dudaklarından, tüylü-tüysüz oluşundan, tırnaklarının yapısından, yüz hatlarından kadının iyisini seçiyordu içgüdüsel olarak. boya-badana-estetik,ıvır zıvır cilt bakımı saç bakımı gibi dopingler, tırnakları daha sağlıklı alıcı gösteren şeyler, sanki kanlı canlı sağlıklıymışsınız gibi allık sürmeler, genetik olarak fazla yağlı suratınızı makyajla kapatıp, yamuk hatlarınızı gölgelendirmeyle gizleyip onları eş seçiminde yanıltmaya çalışmanız gibi şeyleri erkekler icat etmedi. aranızdaki rekabetten dolayı bunları siz kadınlar kendiniz icat ettiniz. bu davranışlar ortaya böyle çıktı.

   4. Eee bahsettiğin şeyler aşırı basit. Ne kadar zamanını alıyor ? Ben sana soyliyim erkeksen öyle şeyleri dert edecek zamanın olmuyor.

 2. hasbihalyapragi

  Buradaki temel sorun “dongu”dur. Erkek zenginlestikce cocuklarin cekecegi aci azalacak. Yani oglumuzun gelisimi tamamiyla bize bagli olacak. Onun oglunun gelisimi ise kendisine. Size ufak bir arastirmayi soyleyeyim aile sirketlerinin cokusu genel olarak 3.kusak yoneteminde gerceklesir, bu sebepten dededen zengin coktur ama cocuguna birakacak pek yoktur. Buradaki temel sikinti biz guclenirken evladigimizi nasil yetistirecegiz? . Kendi kendine birakirsak 3 ihtimal olabilir.
  1- Kendi yolunda duse kalka sadece manevi destegimiz ile onu yolda tutarak gelisimini yardimci olmak
  2- Kendi halinde dususunde kadinsi tavir ile karsilik beklemesi surekli kol kanat altina girme arzusu sonucu hayattan kacis
  3- yipranmis ama diri sabit bir yasam

 3. Adam sizin acı çekmediğinizi söylememiş ahbap,onu nerden çıkardın?
  Sadece şu an da kabul gören “kadınlık” parametreleri hakkında konuşmuş ve erkeğin yaptığı şeyde herkesten fazla mücadele vermesini gerektiğini söylemiş.

 4. Cidden ilginç yazılar
  Bazı şeyleri onceden de düşünüyordum ama idrak edemiyordum ve nereye koyacağımi bilmiyordum
  Şimdi kategorik olarak şekilleniyor aklımda
  Kızgınlıktan çok kötü hissettim kendimi
  Bazı Kelimeler yanlış ama yöntemler kesinlikle doğru ve sistemli
  Uygulamak gerek

 5. ekaterina nehir uysal

  Gerçekten sizi rahatsız etmek için yazmıyorum , çok acıklısınız, hayattaki tek amacınız daha fazla kadın daha çok kadın , kadın kız falan filan , üzülüyorum.
  Hayatta mücadele içinde olan , ve mücadelesi de anlamlı olan , bir olandan Allahtan başka dayanağı , korktuğu, Ümit ettiği olmayan karı kız peşinde olmayan erkeklerin de bir saçının teli , tırnağı etmezsiniz .
  Onlardan tanıyor muyum ? İyi ki tanıyorum .
  Red pillci diyince ezik erkekler görüyorum , keşke bu acınası hali görseydiniz .
  Beta alfa falan diye bakıyorsunuz dünyaya , sizin ilahınız erkeklik kavramı yazık , öbür yanda kadınların ilahi da dişilik güzellik kavramı olmuş , ilahlarınızı yarıştırıyorsunuz .
  Siz onları dize getirmeye çalışıyorsunuz , onlar sizi. Defet gitsin bu dünyayı .
  Daha 40 yaşına gelmeden kart horozlara dönüşüyorsunuz , ama sorun yok aslında bakıyorum yanınızdaki kızlara o da hayattaki amacı olmayan bir başka tip , ya banane neyse, hakaret etmeye gelmiştim acıma merhamet geldi , tabii size ne benim merhametimden falan ,

 6. Alakası yok kişiden kişiye değişir bu.2 dklık zevk için görüntüye çok değer veriyorsunuz.Birde dünyanın en iyi doktoru olsa erkekler bakmaz hahahah.dostum emin ol dünyanın en iyi vasat bir doktor kızını,dünyanın en güzel kızına 100000 kere tercih ederim.o doktor kızın sana katacağı vizyon misyon bilgi çevre iş seyehatlerini ve bir çok şeyi görmezden geliyorsun.zeka her cinsiyette önemli 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir